Home > News & Events > पर्यटन व्यवसायीले गरे मर्दी पदमार्ग सफाइ

पर्यटन व्यवसायीले गरे मर्दी पदमार्ग सफाइ

पर्यटन व्यवसायीले गरे मर्दी पदमार्ग सफाइ

मङ्गलबार, ०३ चैत २०७७

 

समाधान संवाददाता, पोखरा

मर्दी हिमाल पदयात्रामा पुगेका पोखरेली पर्यटन व्यवसायीले पदमार्ग सरसफाइ गरेका छन् । ट्रेकिङ इक्युपमेन्ट सप एसोसिएसन (टेसा) पोखराको आयोजनामा पदयात्रा एवं ट्रेकिङ सामग्री चिनारी कार्यक्रममा पुगेका व्यवसायीले मंगलबार पदमार्ग सरसफाइ गरेका हुन् ।

उनीहरुले पदमार्ग अन्तर्गतको हाइक्याम्प क्षेत्रबाट फर्कंदै गर्दा बादलडाँडासम्म सरसफाइ गरे । हाइक्याम्पबाट तल झर्दै गर्दाको डेढ घन्टासम्म व्यवसायीले पदमार्गमा भेटिएका प्लास्टिकजन्य फोहोर संकलन गरेका हुन् । आफूहरुले चकलेट, बिस्कुट, चाउचाउ, पानीको बोत्तल लगायत संकलन गरेको टेसा पोखराका अध्यक्ष नारायण सापकोटाले जानकारी दिए । `प्लास्टिकजन्य फोहोर लामो समयसम्म रहने र त्यसले वातावरणमा असर पार्ने भएकाले फर्कंदै गर्दा त्यसको व्यवस्थापन गरेका हौं,ʾ उनले भने, ʿपदमार्ग हाम्रा सम्पत्ति हुन् । घुम्न आउँदा हामीले व्यवस्थापन गरेको देखेपछि स्थानीयले सरसफाइमा अझ ध्यान दिनुहुन्छ भन्ने लागेर यो काम गरेका हौं ।ʾ

पदमार्गको फोहोर व्यवस्थापन गर्न ठाउँ ठाउँमा डस्टिबिन राख्न र सरसफाइमा ध्यान दिन पदमार्ग व्यवस्थापन समितिको ध्यानाकर्षण गराइएको अध्यक्ष सापकोटाले बताए । पदमार्ग सामग्री चिनारी कार्यक्रम लिएर ४ दिनको पदयात्रामा निस्किएको ३० जनाको टोली मंगलबार बादलडाँडामा बसेको छ ।

बादलडाँडाबाट ४ घन्टा लगाएर यो टोली बुधबार बिहान सिदिङ झर्नेछ । सिदिङ क्षेत्र पुग्दासम्म पनि पदमार्गका प्लास्टिकजन्य फोहोर व्यवस्थापन गरिने पदयात्रा संयोजक एवं टेसाको निर्वतमान अध्यक्ष रामचन्द्र गिरीले जानकारी दिए ।

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *